Przejdź do strony z wysokim kontrastem

Kalendarz imprez


Wieczornica Niepodległościowa w Bibliotece

DODANO: 2018-11-14 14:47:40

W sobotę 10 listopada czyli przeddzień Święta Niepodległości w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzanach odbyła się podobnie jak w ubiegłym roku, Wieczornica Niepodległościowa z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

czytaj więcej →

Uczciliśmy wspólnie 100-lecie Odzyskania Niepodległości

DODANO: 2018-11-13 15:02:36

W tym roku 11 listopada obchodziliśmy wyjątkową 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tak znamienitym jubileuszem w Gminie Dobrzany miały miejsce uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Jednym z nich była niedzielna Msza Święta w intencji Ojczyzny koncelebrowana przez Księdza Proboszcza Rafała Sorkowicza, której zwieńczeniem było wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego punktualnie o godz. 12:00 w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. Następnie Ksiądz Proboszcz Pani Burmistrz Anna Gibas, Pan Łukasz Plaskacz Radny Powiatu Stargardzkiego, Pan Wiesław Borzęcki Przewodniczący Rady Parafialnej w Dobrzanach, Pan Jerzy Młotkiewicz dyrektor ZSP w Dobrzanach oraz Pan Stanisław Płoński przedstawiciel NSZZ Solidarność dokonali uroczystego odsłonięcia Ołtarza Ojczyzny - tablicy upamiętniającej Bohaterów Niepodległości ufundowanej przez Radę Miejską kadencji 2014-2018. Ks. Proboszcz pobłogosławił tablicę, modląc się w intencji naszych rodaków, bohaterów niepodległości i naszej Ojczyzny.

Po Mszy Św. odbył się zaplanowany Koncert Niepodległościowy wykonany przez szczecińskich muzyków, w składzie: Iwona Radin - Rutkowska flet i wokal, Maria Radoszewska skrzypce i wokal, Natalia Szwarczak wiolonczela, Włodzimierz Radin - Rutkowski altówka, Krzysztof Machowski wokal oraz niebywale charyzmatyczny wokalista i prowadzący Pana Dariusz Koronczewski. W pierwszej część koncertu dobrzańska publiczność zaśpiewała wspólnie przy akompaniamencie muzyków, najpopularniejsze pieśni patriotyczne, zaś w drugiej części artyści zaprezentowali repertuar dobrze znanych i lubianych piosenek dwudziestolecia międzywojennego. Cały występ spotkał się z niezwykłym uznaniem wśród naszej społeczności, która za występ podziękowała gromkimi brawami.

Na zakończenie tej szczególnej uroczystości zostało wykonane wspólne pamiątkowe zdjęcie, a część mieszkańców udała się na popołudniowy poczęstunek przygotowany w pobliskiej plebanii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w uroczystościach oraz zaangażowanym w organizację obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości !

 

 

 

czytaj więcej →

Biutetyn Informacji Publicznej

Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

Monitor Polski

Dzienniki Ustaw

Regionalny System Ostrzegania

Elektroniczne widokówki

elektroniczna widokówka

elektroniczny samorząd

ANR

ARiMR

ARiMR

Mapy

Ostrzeżenia

Komunikaty pogodowe

Multimedia

Galerie zdjęć

nasz kanał TV

Kampanie

Bezazbestu

WKU

Urząd Pracy